ZAWODY STRZELECKIE Z OKAZJI 100 – ROCZNICY BITWY WARSZAWSKIEJ

W dniu 29 sierpnia 2020 r. na strzelnicy wojskowej w Glinkach odbyły się zawody strzeleckie o puchar Starosty Braniewskiego zorganizowane przez Zarząd Powiatowy LOK w Pieniężnie. Współorganizatorem imprezy była 9 Braniewska Brygada Kawalerii Pancernej. Zawody dofinansowano ze środków Powiatu Braniewskiego.

Zawody rozpoczęły się od podniesienia flagi na maszt i odegrania Mazurka Dąbrowskiego przez orkiestrę dętą. Następnie głos zabrali zaproszeni goście. Z okazji 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej Zarząd Powiatowy LOK w Braniewie odznaczył krzyżamiZa Zasługi dla Klubów Żołnierzy Rezerwy” osoby szczególnie zasłużone w krzewieniu patriotyzmu w swojej małej ojczyźnie. Za pomoc i wsparcie w organizację zawodów uhonorowano również osoby najbardziej zaangażowane.

Uczestnicy zawodów strzelali z karabinka AR-15 BUSMASTER kal. 5,56 mm. Każdy zawodnik otrzymał 13 sztuk amunicji. Natomiast młodzi strzelcy mieli okazję sprawdzić się w strzelaniu z broni pneumatycznej.

Na zakończenie zawodów najlepsi strzelcy otrzymali puchary i dyplomy.