„DIAMENT DOBROCI I SERCA”

 „Diament Dobroci i Serca” – taką nazwę nosi wyróżnienie Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego przyznawane rodzinom zastępczym pełniącym wzorowo swoją funkcję.

W Powiecie Braniewskim nagrodzeni zostali Państwo Małgorzata i Adam Derwisz tworzący zawodową rodzinę zastępczą. Wyróżnienie wręczyli Starosta Braniewski Karol Motyka i Kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Braniewie Małgorzata Dunajska.

Starosta i Kierownik PCPR złożyli rodzinie podziękowania za trud włożony w wychowanie dzieci oraz życzyli wielu sił, zdrowia i pomyślności w pełnieniu ważnej misji rodzicielstwa zastępczego.

Państwo Małgorzata i Adam Derwisz są rodziną zastępczą od 2013 roku. Pięć lat później uzyskali kwalifikację do pełnienia funkcji rodziny zastępczej zawodowej. Mówią, że od zawsze chcieli mieć dużą rodzinę. Państwo Derwisz tworzą szczęśliwy i wyjątkowy dom. Wzięli pod swoje opiekuńcze skrzydła dzieci wymagające troski i poświecenia. Jak sami powtarzają, dają dzieciom siebie, jednak od nich dostają jeszcze więcej: miłość, radość z życia i wolę walki. Postawa jaką prezentują zasługuje na wielkie uznanie, gdyż w wychowanie dzieci wkładają wiele trudu oraz cierpliwości.

Serdecznie gratulujemy!

Galeria zdjęć