ELIMINACJE POWIATOWE WARMIŃSKO – MAZURSKIEGO MŁODZIEŻOWEGO TURNIEJU MOTORYZACYJNEGO. ZWYCIĘSTWO DRUŻYNY ZSZ W BRANIEWIE

22 kwietnia 2022 roku w Zespole Szkół Zawodowych im. Jana Liszewskiego w Braniewie odbyły się eliminacje powiatowe Warmińsko – Mazurskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego, w którym wzięły udział 3-osobowe drużyny reprezentujące szkoły ponadpodstawowe Powiatu Braniewskiego.

Celem Turnieju było popularyzowanie wśród młodzieży szkolnej wiedzy o przepisach ruchu drogowego, upowszechnianie wiedzy motoryzacyjnej, propagowanie kulturalnego i partnerskiego zachowania w ruchu drogowym. Szczególnie ważnym elementem była popularyzacja zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Organizatorami Turnieju na etapie powiatowym było Starostwo Powiatowe w Braniewie przy współudziale: Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Elblągu, Komendy Powiatowej Policji w Braniewie, Powiatowego Centrum Medycznego sp. z o. o. w Braniewie oraz Ośrodka Szkolenia Kierowców Pietrzak & Nowak w Braniewie.

Zwycięzcami eliminacji powiatowych Turnieju została drużyna z Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Liszewskiego w Braniewie w składzie: Michał Babik, Jakub Gryczon i Bartłomiej Leyk.

Drugie miejsce zdobyła drużyna z Liceum Ogólnokształcącego im. Feliksa Nowowiejskiego w Braniewie w składzie: Jan Karasek, Karol Kuszilek i Michał Orłowski.

Trzecie miejsce zajęła drużyna z Zespołu Szkół Budowlanych w Braniewie w składzie: Marceli Kowalik, Mateusz Ogrodowczyk i Oskar Tomczyk.

Zwycięzcy zostali nagrodzeni pięknym pucharem, a wszyscy uczestnicy otrzymali atrakcyjne nagrody, które wręczyli: Wicestarosta Braniewski Krzysztof Kowalski, Kierownik Działu Szkoleń i BRD WORD w Elblągu Izabela Nowaczyk, Sędzia Główny Turnieju asp. sztab. Maciej Suchecki i Dyrektor ZSZ w Braniewie Joanna Sokół.

Nagrodę indywidualną otrzymał Karol Kuszilek z LO za najlepszy wynik w testach wiedzy w Turnieju.

Fundatorem nagród było Starostwo Powiatowe w Braniewie i Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Elblągu.

Zwycięzcy Turnieju będą reprezentować Powiat Braniewski w finale wojewódzkim w Olsztynie.