ELIMINACJE POWIATOWE WARMIŃSKO – MAZURSKIEGO MŁODZIEŻOWEGO TURNIEJU MOTORYZACYJNEGO

13 kwietnia 2023 roku w Starostwie Powiatowym w Braniewie odbyły się eliminacje powiatowe Warmińsko – Mazurskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego, w którym wzięły udział 3-osobowe drużyny reprezentujące szkoły ponadpodstawowe Powiatu Braniewskiego.

Celem Turnieju było popularyzowanie wśród młodzieży szkolnej wiedzy o przepisach ruchu drogowego, upowszechnianie wiedzy motoryzacyjnej, propagowanie kulturalnego i partnerskiego zachowania w ruchu drogowym. Niezwykle ważnym elementem była popularyzacja zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej osobom poszkodowanym.

Organizatorami Turnieju na etapie powiatowym było Starostwo Powiatowe w Braniewie przy współudziale: Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Elblągu, Komendy Powiatowej Policji w Braniewie, Powiatowego Centrum Medycznego sp. z o. o. w Braniewie oraz Ośrodka Szkolenia Kierowców Pietrzak & Nowak w Braniewie.

W wyniku pasjonującej rywalizacji zwycięzcami eliminacji powiatowych Turnieju została drużyna z Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Liszewskiego w Braniewie w składzie: Michał Babik, Dawid Gryczon i Konrad Worobiec.
Drugie miejsce zdobyła drużyna z Liceum Ogólnokształcącego im. Feliksa Nowowiejskiego w Braniewie w składzie: Dawid Byczko, Filip Suchora, Kacper Wojtas.
Trzecie miejsce zajęła drużyna z Zespołu Szkół Budowlanych w Braniewie w składzie: Kacper Matwiejczyk, Arkadiusz Sadowski, Maciej Wołoszyn.
Zwycięzcy zostali nagrodzeni pięknym pucharem, a wszyscy uczestnicy otrzymali atrakcyjne nagrody, które wręczyli: Starosta Braniewski Karol Motyka i Sędzia Główny Turnieju asp. Edyta Sobańska.

Nagrodą indywidualną za najlepszy wynik w Turnieju uhonorowany został Filip Suchora z Liceum Ogólnokształcącego im. Feliksa Nowowiejskiego w Braniewie.

Starosta podziękował również członkom Komisji Sędziowskiej za pomoc w organizacji Turnieju.

Fundatorem nagród było Starostwo Powiatowe w Braniewie i Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Elblągu.

Zwycięzcy Turnieju będą reprezentować Powiat Braniewski 30 maja 2023 roku w finale wojewódzkim w Elblągu.

Gratulujemy!

Galeria