OBCHODY ŚWIĘTA WOJSKA POLSKIEGO W BRANIEWIE

W sobotę, 13 sierpnia 2022 roku w Braniewie odbyły się obchody Święta Wojska Polskiego.

Wspólne uroczystości zorganizowane przez żołnierzy z 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej i 4 Warmińsko – Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej celebrowano na placu przed Bazyliką Mniejszą w Braniewie.

W uroczystym wydarzeniu oprócz żołnierzy uczestniczyli zaproszeni goście i licznie przybyli mieszkańcy. Starostwo Powiatowe w Braniewie reprezentował Starosta Braniewski Karol Motyka.
Dowódcy jednostek wojskowych oraz zaproszeni goście dziękowali żołnierzom za ich służbę w obronie bezpieczeństwa państwa, szczególnie na wschodniej flance NATO oraz za niesienie pomocy polskiej społeczności.

W trakcie obchodów odbyła się przysięga wojskowa żołnierzy Terytorialnej Służby Wojskowej i promocja na stopień podoficerski żołnierzy Legii Akademickiej, którzy szkolili się w 9BBKPanc.

Uroczystości zakończyła wspólna defilada wojskowa żołnierzy 9BBKPanc. i WOT. W dalszej części na placu odbył się piknik militarny. Funkcjonowały namioty promocyjne i rekrutacyjne, wystawa sprzętu oraz kuchnia polowa.

Fot. Archiwum 9 BBKPanc.