OSTATNI DZWONEK DLA MATURZYSTÓW

Piątek, 29 kwietnia 2022 roku był ostatnim dniem zajęć dla tegorocznych maturzystów. Już wkrótce tegoroczni absolwenci przystąpią do niezwykle ważnego egzaminu w swoim dorosłym życiu – egzaminu maturalnego, a część absolwentów zdawać będzie egzamin zawodowy.

W tym wyjątkowym dniu w uroczystych apelach uczestniczyli również przedstawiciele Powiatu Braniewskiego.

W Zespole Szkół Zawodowych im. Jana Liszewskiego w Braniewie w akademii uczestniczyli: Starosta Braniewski Karol Motyka, Wicestarosta Braniewski Krzysztof Kowalski, Przewodniczący Rady Powiatu Braniewskiego Łukasz Korneluk.

Zespół Szkół Budowlanych w Braniewie odwiedzili: Wicestarosta Braniewski Mirosław Kudliński, i Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Promocji Powiatu Monika Czubkowska-Bludzis.

W Liceum Ogólnokształcącym im. Feliksa Nowowiejskiego w Braniewie gościli: Wicestarosta Braniewski Krzysztof Kowalski, Przewodniczący Rady Powiatu Braniewskiego Łukasz Korneluk i Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Promocji Powiatu Monika Czubkowska-Bludzis.

Podczas uroczystości samorządowcy podziękowali nauczycielom za ich pracę i wkład włożony w kształcenie i wychowywanie młodego pokolenia, a absolwentom życzyli wysokich wyników na egzaminie maturalnych i udanego startu w nowe, dorosłe życie.

W trakcie akademii uhonorowano laureatów konkursów i olimpiad oraz wyróżniających się uczniów w nauce i w sporcie.

Nagrodę Starosty Braniewskiego dla najlepszych absolwentów w roku szkolnym 2021/2022 otrzymali:
1) Joanna Lubińska – Liceum Ogólnokształcące im. Feliksa Nowowiejskiego w Braniewie,
2) Izabela Szczęśniak – Liceum Ogólnokształcące im. 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej im. Króla Stefana Batorego w Zespole Szkół Budowlanych w Braniewie,
3) Jakub Cezary Gajda – Technikum im. 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej im. Króla Stefana Batorego funkcjonujące w Zespole Szkół Budowlanych w Braniewie,
4) Weronika Bieryndo – Technikum w Zespole Szkół Zawodowych im. Jana Liszewskiego w Braniewie.

Apele były również okazją do wręczenia Stypendiów Starosty Braniewskiego za wysokie osiągnięcia w nauce, uzyskane w pierwszym semestrze roku szkolnego 2021/2022.
Stypendia Starosty Braniewskiego otrzymali:
1) Michał Babik
2) Alicja Brzozowska
3) Klaudia Sandra Cieplucha
4) Bartosz Federowicz
5) Julia Nikola Jaszczuk
6) Alicja Kazimierska
7) Radosław Kołakowski
8) Hubert Leszczyński
9) Jakub Mamiński
10) Jagoda Martyńska
11) Aleksandra Obuchowicz
12) Norbert Pietrzak
13) Amelia Polaszewska
14) Tomasz Jakub Skiba
15) Jakub Urbanowicz
16) Martyna Wileńska
17) Marcin Żukowski

Na zakończenie odbyła się krótka część artystyczna.

Gratulujemy nagrodzonym i wyróżnionym, a wszystkim maturzystom życzymy połamania piór na maturze, dostania się na wymarzone studia i spełnienia wszystkich życiowych planów i marzeń.

Galeria zdjęć:

Zakończenie roku w klasach maturalnych z LO w Braniewie.

Zakończenie roku w klasach maturalnych z ZSB w Braniewie.

Zakończenie roku w klasach maturalnych z ZSZ w Braniewie.