PIKNIK WOJSKOWY „NOWOCZESNE WOJSKO – BEZPIECZNA OJCZYZNA”

W sobotę 15 października 2022 r. na Amfiteatrze Miejskim w Braniewie odbył się piknik wojskowy „Nowoczesne wojsko – Bezpieczna Ojczyzna” z udziałem Ministra Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka. Na piknik przybyli również Posłowie na Sejm RP Leonard Krasulski i Robert Gontarz i Starosta Braniewski Karol Motyka.

Podczas pikniku mieszkańcy mogli zobaczyć m.in.: czołg Leopard, przeciwlotniczy zestaw rakietowy Poprad, wyrzutnię Langusta, moździerz Rak oraz transporter Rosomak. Były również pokazy walki wręcz i samoobrony.

Podczas przemówienia minister zapowiedział, że do 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej już wkrótce trafią jedne z najnowocześniejszych czołgów na świecie koreańskie K2.

Wydatki na modernizację Wojska Polskiego w 2009 r. wyniosły 3.3 mld. W ubiegłym roku, jeszcze przed napaścią Rosji na Ukrainę, było to 12,8 mld. Prawie cztery razy więcej. W tym roku zwiększyliśmy nakłady, w przyszłym nakłady jeszcze zwiększymy. Dlatego, że dla rządu Prawa i Sprawiedliwości bezpieczeństwo jest priorytetem — mówił minister.

Podczas pikniku wystawiono mobilny punk rekrutacyjny oraz można było skosztować wojskowej grochówki.

Galeria