POWIAT BRANIEWSKI AMBASADOREM POLSKIEJ STREFY INWESTYCJI

W dniach 19-20 września 2023 r. odbyła się Konferencja Gospodarcza Elbląg’23, która skupiła się na tematach związanych z gospodarką, bezpieczeństwem i rozwojem regionu Warmii i Mazur. Była to również okazja do nagrodzenia firm i organizacji, które przyczyniają się do budowania pozytywnego wizerunku oraz rozwoju naszego regionu.

Podczas konferencji Wiceminister aktywów Państwowych Andrzej Śliwka oraz Prezes Zarządu W-MSSE SA Krzysztof Żochowski w imieniu Ministra Rozwoju i Technologii, wręczyli honorowe odznaki za Zasługi dla Rozwoju Gospodarki Rzeczypospolitej Polskiej.

To prestiżowe wyróżnienie otrzymali:

ARA Przedsiębiorstwo Automatyki Przemysłowej spółka z o.o

Dramiński SA

HYDROPRESS” Wojciech Górzny

– „MŁYNOMAG”  Myszkowska, Rezanko spółka jawna

Michelin Polska sp. z o.o.

OSI Food Solutions Poland sp. z o.o.

Zarząd W-MSSE zwrócił uwagę, iż przez lata specjalne strefy ekonomiczne były przede wszystkim dostępne dla dużych, zagranicznych firm, które korzystały z przywilejów podatkowych. Obecnie jednak, dzięki Polskiej Strefie Inwestycji, to polskie firmy z sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw (MMŚP) stały się głównymi beneficjentami przyznawanych ulg podatkowych. To właśnie firmy z sektora MMŚP mogą teraz cieszyć się większymi korzyściami podatkowymi. 

Zarząd W_MSSE SA przyznał również tytuł AMBASADORA POLSKIEJ STREFY INWESTYCJI. Nagroda tą został uhonorowany POWIAT BRANIEWSKI. Nagrodę odebrał Starosta Braniewski Karol Motyka.