SPOTKANIE Z PRZEDSIĘBIORCAMI

W dniu 15 grudnia 2021 roku Wicestarosta Braniewski Mirosław Kudliński i Przewodniczący Powiatowej Rady Rynku Pracy w Braniewie Marian Nadziejko spotkali się z przedsiębiorcami.

Starostwo Powiatowe w Braniewie odwiedził Pan Mariusz Stolica, który od 2018 roku prowadzi Zakład Usług Leśnych w Stygajnach. Na rozpoczęcie działalności gospodarczej otrzymał dotację z Powiatowego Urzędu Pracy w Braniewie. Obecnie przedsiębiorca zatrudnia sześciu pracowników.

Spotkanie z kolejnym przedsiębiorcom miało charakter wyjazdowy do miejscowości Stępień, w której Pan Piotr Jurgielewicz od 2018 roku prowadzi tartak. Świadczone usługi tartaczne i sprzedaż tarcicy przynoszą dochód przedsiębiorcy i dają zatrudnienie dla dwóch pracowników. Przedsiębiorca również skorzystał z dotacji z Powiatowego Urzędu Pracy w Braniewie na podjęcie działalności gospodarczej.

Wicestarosta i Przewodniczący Rady Rynku Pracy zachęcali przedsiębiorców do dalszego rozwoju firm i życzyli im sukcesów w pracy zawodowej i w życiu osobistym.

Na zakończenie spotkań Wicestarosta i Przewodniczący wręczyli przedsiębiorcom upominki.

Galeria zdjęć