WOJEWÓDZKIE OBCHODY DNIA STRAŻAKA WE FROMBORKU

4 maja 2022 r. Mszą Świętą w Bazylice Archikatedralnej we Fromborku rozpoczęły się Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka. Nabożeństwo w intencji strażaków koncelebrował Arcybiskup Metropolita Warmiński Józef Górzyński. Po mszy zaproszeni goście mieli możliwość wysłuchania koncertu organowego.

W jubileuszu uczestniczyli Starosta Braniewski Karol Motyka, Wicestarosta Mirosław Kudliński, władze wojewódzkie, przedstawiciele służb mundurowych oraz mieszkańcy.

W tym roku Państwowa Straż Pożarna obchodzi jubileusz 30 – lecia uchwalenia ustawy o Państwowej Straży Pożarnej i ustawy o ochronie przeciwpożarowej. Wydarzenie to było jednocześnie inauguracją obchodów jubileuszu 30-lecia powstania Państwowej Straży Pożarnej, których zwieńczenie nastąpi w lipcu 2022 r.