ZAWODY STRZELECKIE

Strzelnica wojskowa była miejscem rywalizacji zawodników w tegorocznych Zawodach Strzeleckich, które odbyły się 20 sierpnia 2022 roku w Glince. Zawody były szczególną metodą krzewienia patriotyzmu i upamiętnienia 102. rocznicy Bitwy Warszawskiej.

Wydarzenie rozpoczęto odegraniem Hymnu Państwowego oraz podniesieniem flagi na maszt. Następnie Dowódca 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej płk Sławomir Lidwa i Prezes Zarządu Powiatowego Ligi Obrony Kraju Tadeusz Kłębucki w stroju Marszałka przywitali zaproszonych gości oraz uczestników.

Zawody strzeleckie były również szczególną okazją do wręczenia pamiątkowych medali, statuetek i podziękowań dla osób, które aktywnie wspierają działania proobronne i rozwój strzelectwa sportowego.

Starosta Braniewski Karol Motyka podziękował Prezesowi Zarządu Powiatowego LOK Tadeuszowi Kłębuckiemu za współpracę i krzewienie idei patriotycznych w Powiecie Braniewskim.

Następnie rozpoczęły się konkurencje strzeleckie. Uczestnicy konkurowali w czterech kategoriach: rezerwiści, żołnierze, kobiety i młodziki. Strzelano z karabinka AR-15 Busmaster na odległość 100 metrów. Dzieci i młodzież strzelała z karabinka pneumatycznego oraz rzucała granatem ćwiczebnym na skupienie.

Najlepsi strzelcy za swoje osiągnięcia zostali nagrodzeni pucharami, statuetkami i dyplomami.
W tegorocznych zawodach udział wzięło łącznie 90 osób m.in.: z Braniewa, Pieniężna, Ornety, Górowa Iławeckiego i Olsztyna .

Organizator zawodów – Prezes Zarządu Powiatowego LOK w Pieniężnie Tadeusz Kłębucki podziękował wszystkim osobom i instytucjom zaangażowanym w organizację tegorocznych zawodów strzeleckich.

Zawody zostały dofinansowane ze środków Powiatu Braniewskiego.

Gratulujemy.

Galeria zdjęć