Forum „Wspólnie na rzecz bezpieczeństwa” - ważna debata o przyszłości terenów przygranicznych
17 czerwca 2026 roku Etatowy Członek Zarządu Powiatu Braniewskiego Dominik Kunc uczestniczył w Forum „Wspólnie na rzecz bezpieczeństwa”, zorganizowanym w Elblągu w ramach programu „Tarcza Wschód”.
Było to niezwykle interesujące i aktualne wydarzenie, poświęcone bezpieczeństwu państwa, odporności regionów oraz rozwojowi terenów przygranicznych.
Tematyka spotkania jest szczególnie istotna dla mieszkańców naszego powiatu, ponieważ w ostatnim czasie na obszarach przygranicznych zachodzi wiele ważnych zmian związanych z realizacją inwestycji infrastrukturalnych i obronnych, w tym budową zabezpieczeń oraz zapór na granicy.
Organizatorem wydarzenia był Tomasz Sielicki Doradca Ministra Obrony Narodowej ds. Programu „Tarcza Wschód”.
W forum uczestniczyli przedstawiciele Ministerstwa Obrony Narodowej, administracji rządowej i samorządowej, a także rolnicy, przedsiębiorcy oraz reprezentanci różnych instytucji i organizacji.
Wśród uczestników znaleźli się m.in. Senator RP Jerzy Wcisła, Wicewojewoda Warmińsko-Mazurski Mateusz Szauer, Prezydent Elbląga Michał Missan, Prezes PCM w Braniewie Agnieszka Grzelak, a także liczni przedstawiciele samorządów z regionu.
Spotkanie było okazją do wymiany doświadczeń, przedstawienia planowanych działań oraz dyskusji na temat wyzwań i szans stojących przed społecznościami zamieszkującymi tereny przygraniczne.
Bezpieczeństwo, rozwój gospodarczy, współpraca samorządów oraz wsparcie dla mieszkańców i przedsiębiorców to zagadnienia, które mają kluczowe znaczenie dla przyszłości naszego regionu.

